Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kanapki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kanapki. Pokaż wszystkie posty

środa, 24 września 2014

Pesto grzybowe - dobre nie tylko do grzanek!

Jako, że właśnie osiągnęliśmy szczyt sezonu grzybowego, chętnie podzielę się swoim pomysłem na wykorzystanie tych darów od losu - w postaci uniwersalnego pesto, które można wykorzystać na wiele sposobów. Osobiście uwielbiam je zapieczone na grzankach, z serem, ze świeżym pomidorem i rukolą, ale będzie równie pyszne w formie obiadowej, jako dodatek do makaronu czy kaszy :) Przepis jest bardzo prosty, a takie pesto możemy przechowywać w lodówce kilka dni.

Składniki:
500 g grzybów (pieczarek, boczniaków, prawdziwków, podgrzybków, kozaków, może być miks)
50 g masła
50 g prażonych orzechów włoskich
1 cebula
czosnek 1 ząbek
natka pietruszki
sól/pieprz

Przepis:
Grzyby dokładnie obrać z lasu i piasku. Na patelni roztopić masło i  zeszklić na nim cebulę. Dodać pokrojone grzyby i obsmażać kilka minut. Zdjąć z ognia i ostudzić. W blenderze utrzeć na gładką masę grzyby, orzechy, czosnek, sól, pieprz, ewentualnie dolać odrobinę oliwy. Na samym końcu jak masa będzie zimna, wmieszać posiekaną natkę pietruszki. Smacz!
Można podawać na zapieczone na grzankach, wymieszane z makaronem, czy z kaszą gryczaną, albo pęczakiem.



wtorek, 17 grudnia 2013

Serce na talerzu

Mam zaszczyt przedstawić Wam wszystkim owoc mojej ostatniej pracy. Serce na Talerzu powstało z myślą o Was i dla Was. Zapraszam do obejrzenia i zapoznania się z naszą stroną. 

https://www.facebook.com/SercenaTalerzu

Jesteśmy gotowe na każdy pomysł i jego realizację! Aktualnie proponujemy katering świąteczny. Wszystkie informację i oferta znajduje się na naszej stronie. Obsługujemy zarówno imprezy firmowe jak i prywatne. Zachęcam również do bezpośredniego kontaktu mailowego:
sercenatalerzu@yahoo.com




Gotujemy od serca. Dla wszystkich - jak dla najbliższych. 
Bo wspólne jedzenie jest fajne. 
Na co dzień gotujemy dla Praga Bistro, 
gotowałyśmy m.in. dla Lody na patyku,
a teraz możecie nas mieć także w opcji kateringowej.

Wszystkie potrawy, które trafią na Wasze talerze przygotowujemy
we własnym zakresie i z możliwie najlepszych polskich produktów.
Bez użycia konserwantów i sztucznych barwników.
Dajemy Wam nasze Serce na Talerzu.

Bierzcie i jedzcie! 


wtorek, 22 stycznia 2013

Kanapki z pastą z czarnych oliwek i sajrą

Miało być poniedziałkowo, ale jest wcześnie wtorkowo! Za dużo było do zrobienia i dopiero przed chwilą udało mi się skończyć. Pomysł na kanapki pojawił się już jakiś czas temu, gdy w jednym z warszawskich Społemów trafiłam na sajrę. Zwykłą w puszce i oleju. Pasta przyszła do niej sama. I tak powstała kanapka ;)

Składniki:
200 g czarnych oliwek
ząbek czosnku
łyżka oliwy
natka pietruszki
sól
200 g sajry w puszce
cytryna do skropienia
pieczywo (4 kromki)

Przepis:
Oliwki odlewamy z zalewy i płuczemy. Blendujemy razem z czosnkiem, oliwą i solą. Natkę pietruszki zawsze siekam na większe kawałki i dopiero wtedy dodaję, wolę gdy jest jej więcej w większych kawałkach, ale można ją również zblendować. Smarujemy pieczywo pastą i układamy kawałki ryby. Skrapiamy sokiem z cytryny. I to wszystko ;)



wtorek, 13 listopada 2012

Pasta z wątróbek

Współlokatorka postawiła przede mną wyzwanie. Musiałam przekonać ją do kurzych wątróbek, bo po traumach z dzieciństwa nie wchodziło to w jej jadłospis. Zaczęło się od smażonej wątróbki z cebulą i jabłkami (mmmm...), potem przyszła kolej na pastę. Tak, udało się. Kasia teraz radośnie zjada kanapkę z pastą i mówi, że jest pyszna! Moja propozycja podania to: kanapki z sadzonym jajkiem przepiórczym, bo to akurat ono zainspirowało mnie do powstania tej pasty!


Składniki:
0,5 kg kurzych wątróbek
pół pęczka szczypiorku
1 cebula
łyżka oleju
ok 200-300 ml mleka
2 łyżki majonezu
sól i pieprz
po 2 jajka przepiórcze na kanapkę (można zastąpić jednym kurzym)

Przepis:
Wątróbkę dokładnie myjemy i obieramy z błon i innych białych elementów. Wrzucamy do garnka i zalewamy mlekiem aż pokryje wątróbki. Gotujemy ok 15 minut pod przykryciem na małym ogniu. Na patelni rozgrzewamy olej i szklimy posiekaną cebulę. Po obgotowaniu wątróbek odcedzamy je i studzimy, mleko wylewamy. Sama posiekałam wątróbki, ale możemy je również zblendować. Mieszamy je już po rozdrobnieniu z cebulą, posiekanym szczypiorkiem, majonezem, solą i pieprzem. Pasta jest już gotowa, można jeść ją samą lub z usadzonymi jajkami na chlebie.



piątek, 15 czerwca 2012

Cheeseburgery

Ponieważ jestem zwolennikiem kanapek, szczególnie tych na ciepło, na dziś proponuję smakowite i łatwe w przygotowaniu cheeseburgery. Bardziej klasyczne i soczyste burgery wołowe z odrobiną ostrego cheddara. Z talerza zniknęły szybciej niż je zrobiłam. Przepis na 4 burgery.

Składniki:
burgery:
0,5 kg mielonej wołowiny
cebula, drobno posiekana, zeszklona na patelni
2 ząbki czosnku, drobno pokrojone
świeży tymianek i rozmaryn, posiekana połówka chilli
żółtko jajka
sól
pieprz
Sos: 
2 łyżki majonezu
2 łyżki ketchupu
pół drobno posiekanej małej cebuli
5 czarnych oliwek
ok 20 kaparów
do burgera:
pomidor
rukola
roszponka
cebula, pokrojona w krążki, zeszklona na patelni
kilka plasterków cheddara
4 bułki

Przepis:
Mieszamy wszystkie składniki na burgery i formujemy grube placki o średnicy bułki. Powinno wyjść ok 6. Robimy sos, majonez mieszamy z ketchupem, posiekaną cebulą, pokrojonymi oliwkami i kaparami. Odstawiamy. W między czasie możemy przygotować sobie cebulę do środka burgerów, tą w krążkach. Nagrzewamy patelnię grillową i smażymy na niej burgery. Bez dodatkowego tłuszczu. Potem wrzucamy na patelnię bułki i grillujemy je z dwóch stron. Składamy burgery: obie strony bułki smarujemy sosem, na spód kładziemy rukolę, burgera, duży plasterek cheddara, gruby plasterek pomidora, zeszkloną cebulkę, roszponkę i przykrywamy drugą bułką.
Smacznego!




czwartek, 7 czerwca 2012

Pasta Jajkowa

Na pewno każdy ma czasem ochotę na pastę jajeczną i zamiast zrobić sobie przyzwoitą w domu, kupują gotowe pasty naładowane konserwantami. Powiedziałam temu nie! i zrobiłam swoją, przepis dostałam od babci, bo babcia zawsze robi najlepsze! Smacznego!

Składniki:
5 jajek
2 łyżki majonezu
pęczek szczypiorku, najlepszy jest taki średniej grubości
100 g sera żółtego
sól

Przepis:
Gotujemy jajka do twardości. W między czasie na drobnych oczkach ścieramy żółty ser, szczypiorek siekamy. Schłodzone jajka również ścieramy na drobnych oczkach. Wszystko razem mieszamy i mamy gotową pastę. Jest pyszunia!



piątek, 9 marca 2012

Better than toast

Kontynuując sezon kanapkowy na dziś wieczór proponuję pyszne tosty zapiekane w jajku. Są tak dobre, że powinnam podać składniki na więcej niż jednego, ale nie będę tu niczego sugerować. Do patelni!

Składniki:
2 kromki pełnoziarnistego pieczywa tostowego
roztrzepane jajko z łyżką mleka
2 plastry ostrego sera
2 plasterki pepperoni lub innej ostrej kiełbasy
garść rukoli
olej

Przepis:
Kromki przekładamy serem i pepperoni. Namaczamy w jajku po minucie z każdej strony i wrzucamy na rozgrzaną patelnię z olejem. Gdy tost się zarumieni przerzucamy go na drugą stronę. Nakładamy na talerz i posypujemy rukolą. I to jest coś!
Życzę smacznego wszystkim łasuchom!

Wakey wakey, eggs and bakey

Chciałabym podzielić się ze wszystkimi, że w nadchodzącym miesiącu szykuje się sezon kanapkowy, który uważam za otwarty! Nie wiem skąd przypomniałam sobie o mojej pasji do kanapek ale zamierzam właśnie się nią z Wami podzielić! I mam szczerą nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu. Będę podawała składniki na jedną kanapkę, bo co za dużo to niezdrowo!

Składniki:
2 kromki pełnoziarnistego pieczywa tostowego
4 plasterki boczku w paski
jedno dobre jajko
garść kiełków rzodkiewki
plasterek ostrego sera

Przepis:
Najlepiej będzie jeśli zaczniemy od zrobienia grzanek. Swoje grillowałam, ale na pewno będą dobre z tostera, czy opiekacza. Na rozgrzaną patelnię wrzucamy paski boczku i czekamy aż się zacznie falować, zdejmujemy i odkładamy. Potem wrzucamy jajko i sadzimy zarazem pilnując by żółtko się nie ścięło! Układamy kiełki, jajko, plaster sera, bekon i zamykamy kanapkę!

Pyszność!