Mam zaszczyt przedstawić Wam wszystkim owoc mojej ostatniej pracy. Serce na Talerzu powstało z myślą o Was i dla Was. Zapraszam do obejrzenia i zapoznania się z naszą stroną.
https://www.facebook.com/SercenaTalerzu
Jesteśmy gotowe na każdy pomysł i jego realizację! Aktualnie proponujemy katering świąteczny. Wszystkie informację i oferta znajduje się na naszej stronie. Obsługujemy zarówno imprezy firmowe jak i prywatne. Zachęcam również do bezpośredniego kontaktu mailowego:
sercenatalerzu@yahoo.com
Gotujemy od serca. Dla wszystkich - jak dla najbliższych.
Bo wspólne jedzenie jest fajne.
Na co dzień gotujemy dla Praga Bistro,
gotowałyśmy m.in. dla Lody na patyku,
a teraz możecie nas mieć także w opcji kateringowej.
Wszystkie potrawy, które trafią na Wasze talerze przygotowujemy
we własnym zakresie i z możliwie najlepszych polskich produktów.
Bez użycia konserwantów i sztucznych barwników.
Dajemy Wam nasze Serce na Talerzu.
Bierzcie i jedzcie!
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kremy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kremy. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 17 grudnia 2013
Serce na talerzu
Etykiety:
danie główne,
desery,
dietetycznie,
dodatki,
kanapki,
kremy,
kurczak,
musy,
napoje,
paj,
pasty,
pizza,
przystawki,
sałatki,
spody,
śniadania,
tanio,
tarty,
zrób to sam,
zupy
sobota, 20 października 2012
Creme Brulee
Jak dobrze złapać tyle nowych inspiracji! Wyjątkowo w tym roku nie dopadła mnie jeszcze jesienna melancholia i dużo nowych pomysłów jest już w realizacji! Żeby było zabawnie przepis wzięty z książki Julii Child. Jak zwykle pokusiłam się na samodzielne tłumaczenie książki, ale nie wychodzi mi to źle. Creme Brulee bez pieczenia, więc można go zrobić bez piekarnika! Wystarczy trochę czasu i chęci ;)!
Składniki:
40 g cukru
4 duże żółtka (lub 5 standardowych)
350 ml śmietanki kremówki 36 %
3/4 łyżeczki sproszkowanej wanilii
Przepis:
Na małym ogniu musimy zagotować śmietankę z wanilią. Mikserem ubijamy żółtka z cukrem na bladą i gęstą masę. Stopniowo dodajemy masę z żółtek do śmietanki, ciągle mieszając na małym ogniu do momentu aż zgęstnieje. Mi zajęło to ok 20 minut, z krótkimi przerwami. Nie możemy przesadzić z temperaturą, ponieważ mogą nam się ściąć żółtka. Przelewamy do kokilek, w których krem zostanie podany. Studzimy i odstawiamy do lodówki na kilka godzin, co najmniej 4. Deser tuż przed podaniem obsypujemy cienką warstwą brązowego cukru i opalamy palnikiem.
Składniki:
40 g cukru
4 duże żółtka (lub 5 standardowych)
350 ml śmietanki kremówki 36 %
3/4 łyżeczki sproszkowanej wanilii
Przepis:
Na małym ogniu musimy zagotować śmietankę z wanilią. Mikserem ubijamy żółtka z cukrem na bladą i gęstą masę. Stopniowo dodajemy masę z żółtek do śmietanki, ciągle mieszając na małym ogniu do momentu aż zgęstnieje. Mi zajęło to ok 20 minut, z krótkimi przerwami. Nie możemy przesadzić z temperaturą, ponieważ mogą nam się ściąć żółtka. Przelewamy do kokilek, w których krem zostanie podany. Studzimy i odstawiamy do lodówki na kilka godzin, co najmniej 4. Deser tuż przed podaniem obsypujemy cienką warstwą brązowego cukru i opalamy palnikiem.
niedziela, 6 maja 2012
Snickers Cupcakes!
Skoro już jesteśmy przy karmelu... Zrobiłam przepyszne cupcake'i ze snickersem. Jako wielbicielka używania słodyczy w wypiekach, broń boże nie solo, przypomniałam sobie o muffinkach, które jadłam dawno temu właśnie ze snickersem. Czekolada, karmel i orzeszki ziemne. TAK! Krem zrobiłam na bazie serka z odrobiną syropu klonowego, ponieważ z bitej śmietany, czy masła jest dla mnie zbyt mdły.
Składniki na ciasto:
250 g mąki
100 g cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
jajo
150 ml mleka
50 ml oleju
2 - 3 batoniki Snickers
Przepis na ciasto:
Piekarnik nastawiamy na 190 C. Mieszamy suche składniki w jednej misce i mokre w drugiej. Możemy spokojnie zrobić to widelcem. Suche wsypujemy do mokrych i mieszamy. Dodajemy dowolnie pokrojone Snickersy. Całość przelewamy do papilotek, do ok połowy ich wysokości. Pieczemy 25 minut.
Odstawiamy do wystygnięcia. W między czasie robimy masę serkową.
Składniki na masę:
200 g serka do sernika
80g miękkiego masła
szklanka cukru pudru
1/4 szklanki syropu klonowego
Przepis na masę:
Wszystkie składniki wrzucamy do miski i mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Jeśli masło nie będzie wystarczająco miękkie zrobią nam się grudki, dlatego warto poczekać aż zmięknie.
Przed nałożeniem masy na babeczki należy ją schłodzić. Od razu po przygotowaniu będzie zbyt płynna, by utrzymać się na babeczce. Krem nakładałam specjalną strzykawką do ozdabiania tortów, ale można to również zrobić przy użyciu rękawa z papieru do pieczenia, czy innych akcesoriów do tego przeznaczonych :)
Całość przybrałam jeszcze 2 batonikami Snickers pokrojonymi w kostkę i oblałam sosem karmelowym. Wszystko razem było wyborne!
Składniki na ciasto:
250 g mąki
100 g cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
jajo
150 ml mleka
50 ml oleju
2 - 3 batoniki Snickers
Przepis na ciasto:
Piekarnik nastawiamy na 190 C. Mieszamy suche składniki w jednej misce i mokre w drugiej. Możemy spokojnie zrobić to widelcem. Suche wsypujemy do mokrych i mieszamy. Dodajemy dowolnie pokrojone Snickersy. Całość przelewamy do papilotek, do ok połowy ich wysokości. Pieczemy 25 minut.
Odstawiamy do wystygnięcia. W między czasie robimy masę serkową.
Składniki na masę:
200 g serka do sernika
80g miękkiego masła
szklanka cukru pudru
1/4 szklanki syropu klonowego
Przepis na masę:
Wszystkie składniki wrzucamy do miski i mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Jeśli masło nie będzie wystarczająco miękkie zrobią nam się grudki, dlatego warto poczekać aż zmięknie.
Przed nałożeniem masy na babeczki należy ją schłodzić. Od razu po przygotowaniu będzie zbyt płynna, by utrzymać się na babeczce. Krem nakładałam specjalną strzykawką do ozdabiania tortów, ale można to również zrobić przy użyciu rękawa z papieru do pieczenia, czy innych akcesoriów do tego przeznaczonych :)
Całość przybrałam jeszcze 2 batonikami Snickers pokrojonymi w kostkę i oblałam sosem karmelowym. Wszystko razem było wyborne!
Subskrybuj:
Posty (Atom)



