Pokazywanie postów oznaczonych etykietą przystawki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą przystawki. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 17 grudnia 2013

Serce na talerzu

Mam zaszczyt przedstawić Wam wszystkim owoc mojej ostatniej pracy. Serce na Talerzu powstało z myślą o Was i dla Was. Zapraszam do obejrzenia i zapoznania się z naszą stroną. 

https://www.facebook.com/SercenaTalerzu

Jesteśmy gotowe na każdy pomysł i jego realizację! Aktualnie proponujemy katering świąteczny. Wszystkie informację i oferta znajduje się na naszej stronie. Obsługujemy zarówno imprezy firmowe jak i prywatne. Zachęcam również do bezpośredniego kontaktu mailowego:
sercenatalerzu@yahoo.com




Gotujemy od serca. Dla wszystkich - jak dla najbliższych. 
Bo wspólne jedzenie jest fajne. 
Na co dzień gotujemy dla Praga Bistro, 
gotowałyśmy m.in. dla Lody na patyku,
a teraz możecie nas mieć także w opcji kateringowej.

Wszystkie potrawy, które trafią na Wasze talerze przygotowujemy
we własnym zakresie i z możliwie najlepszych polskich produktów.
Bez użycia konserwantów i sztucznych barwników.
Dajemy Wam nasze Serce na Talerzu.

Bierzcie i jedzcie! 


wtorek, 22 stycznia 2013

Kanapki z pastą z czarnych oliwek i sajrą

Miało być poniedziałkowo, ale jest wcześnie wtorkowo! Za dużo było do zrobienia i dopiero przed chwilą udało mi się skończyć. Pomysł na kanapki pojawił się już jakiś czas temu, gdy w jednym z warszawskich Społemów trafiłam na sajrę. Zwykłą w puszce i oleju. Pasta przyszła do niej sama. I tak powstała kanapka ;)

Składniki:
200 g czarnych oliwek
ząbek czosnku
łyżka oliwy
natka pietruszki
sól
200 g sajry w puszce
cytryna do skropienia
pieczywo (4 kromki)

Przepis:
Oliwki odlewamy z zalewy i płuczemy. Blendujemy razem z czosnkiem, oliwą i solą. Natkę pietruszki zawsze siekam na większe kawałki i dopiero wtedy dodaję, wolę gdy jest jej więcej w większych kawałkach, ale można ją również zblendować. Smarujemy pieczywo pastą i układamy kawałki ryby. Skrapiamy sokiem z cytryny. I to wszystko ;)



wtorek, 13 listopada 2012

Pasta z wątróbek

Współlokatorka postawiła przede mną wyzwanie. Musiałam przekonać ją do kurzych wątróbek, bo po traumach z dzieciństwa nie wchodziło to w jej jadłospis. Zaczęło się od smażonej wątróbki z cebulą i jabłkami (mmmm...), potem przyszła kolej na pastę. Tak, udało się. Kasia teraz radośnie zjada kanapkę z pastą i mówi, że jest pyszna! Moja propozycja podania to: kanapki z sadzonym jajkiem przepiórczym, bo to akurat ono zainspirowało mnie do powstania tej pasty!


Składniki:
0,5 kg kurzych wątróbek
pół pęczka szczypiorku
1 cebula
łyżka oleju
ok 200-300 ml mleka
2 łyżki majonezu
sól i pieprz
po 2 jajka przepiórcze na kanapkę (można zastąpić jednym kurzym)

Przepis:
Wątróbkę dokładnie myjemy i obieramy z błon i innych białych elementów. Wrzucamy do garnka i zalewamy mlekiem aż pokryje wątróbki. Gotujemy ok 15 minut pod przykryciem na małym ogniu. Na patelni rozgrzewamy olej i szklimy posiekaną cebulę. Po obgotowaniu wątróbek odcedzamy je i studzimy, mleko wylewamy. Sama posiekałam wątróbki, ale możemy je również zblendować. Mieszamy je już po rozdrobnieniu z cebulą, posiekanym szczypiorkiem, majonezem, solą i pieprzem. Pasta jest już gotowa, można jeść ją samą lub z usadzonymi jajkami na chlebie.



poniedziałek, 22 października 2012

Sałatka z kozim serem i dressingiem figowym

Czasami lubię sobie pozwolić na odrobinę luksusu i łączyć klasyczne smaki w nowe aranżację. Nigdy nie byłam zwolennikiem sałat, ale ta jest wyjątkowa i zadowoli podniebienia nawet tych największych wrogów zieleniny! Kluczem do tego sukcesu kulinarnego są świeże figi i naprawdę dobry kozi ser, o który niełatwo w Warszawie. Mam nadzieję, że te figi narobią Wam apetytu!





Składniki:
4 świeże figi
100 g rukoli
2 łyżki oliwy
50 g twardego koziego sera
pół szklanki czerwonego wina
pół szklanki wody
łyżeczka cukru
łyżeczka octu balsamicznego
sól i pieprz
gałązka świeżego tymianku

Przepis:
Figi dzielimy na ćwiartki i wrzucamy na patelnie. Zalewamy je winem, octem, wodą i dodajemy cukier. Na średnim ogniu dusimy, rzadko mieszając by figi nie straciły kształtów, przez ok 15-20 min, aż sos zgęstnieje i stanie się "lepki", o konsystencji rzadkiego miodu. Solimy i pieprzymy. Rukolę myjemy i wykładamy na talerz, skrapiając delikatnie oliwą. Sałatę posypujemy serem pokrojonym w cienkie plasterki. Całość polewamy przestygniętym sosem i przykrywami kawałkami fig. Owoce posypujemy świeżymi listkami tymianku.






środa, 9 maja 2012

A Szparaga!

Tym wiosenno - letnim akcentem chciałam umilić sobie końcówkę weekendu majowego, który niestety musiałam spędzić w pracy. Najważniejsze jest to, że pomogło! Przedstawiam przepis na zielone szparagi podane z zapieczonym jajkiem. Oczywiście płynne żółtko i nutka masła. Danie można przygotować sobie na śniadanie, obiad, czy kolację, ponieważ każda pora jest dobra na szparagi!

Składniki:
kiść szparagów
po 2 jajka na osobę
kilka łyżek śmietany
na każde jajko pół łyżki masła
sól
pieprz

Przepis:
Szparagi będą najsmaczniejsze i stracą najmniej wartości odżywczych jeśli ugotujemy je na parze. Wystarczy, że napełnimy garnek wodą, damy jej się zagotować i na metalowym lub innym temperaturo odpornym sitku wyłożymy szparagi. Pod przykryciem powinny gotować się ok 20 minut.Osobiście zwykle obieram szparagi, szczególnie te grube i oczywiście obcinam końcówki. W między czasie do kokilek wbijamy po jajku, dodajemy po łyżce śmietany do każdej i masło. Piekarnik nagrzewamy do maksymalnej temperatury. Jajka możemy włożyć jeszcze przed nagrzaniem. Ważne żeby dopilnować płynnego żółtka, czyli ok 10 minut w piekarniku. Odcedzamy szparagi i solimy wedle uznania. Wyjmujemy jajka i posypujemy świeżo zmielonym pieprzem i solą. Podawać gorące! Smacznego!


poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Roladki z grillowanego bakłażana i cukinii

Na poprawę nastroju w ten deszczowy dzień proponuję pyszne roladki z grillowanego bakłażana i cukinii z farszem z sera koziego i nutą świeżego tymianku. Danie jest lekkie i aromatyczne. Serek kozi idealnie pasuje do grillowanych warzyw, aż na samą myśl ślinka cieknie!

Składniki:
pół bakłażana i pół cukinii pokrojonych wzdłuż w cienkie plastry
opakowanie serka koziego
chilli
2 łyżki świeżego tymianku
łyżka świeżej bazylii

Przepis:
Pokrojone warzywa grillujemy na specjalnej patelni z obu stron. W miseczce mieszamy serek ze świeżymi ziołami, uprzednio posiekanymi lub podartymi, chilli dodajemy wedle uznania. Na przestudzone plastry bakłażana i cukinii nakładamy łyżeczkę serka i zawijamy. W przypadku cukinii wspomogłam się wykałaczką, z bakłażanem nie było takiej potrzeby. Odstawiamy na kilka godzin żeby serek nabrał ziołowego aromatu.
Życzę smacznego!

piątek, 9 marca 2012

Better than toast

Kontynuując sezon kanapkowy na dziś wieczór proponuję pyszne tosty zapiekane w jajku. Są tak dobre, że powinnam podać składniki na więcej niż jednego, ale nie będę tu niczego sugerować. Do patelni!

Składniki:
2 kromki pełnoziarnistego pieczywa tostowego
roztrzepane jajko z łyżką mleka
2 plastry ostrego sera
2 plasterki pepperoni lub innej ostrej kiełbasy
garść rukoli
olej

Przepis:
Kromki przekładamy serem i pepperoni. Namaczamy w jajku po minucie z każdej strony i wrzucamy na rozgrzaną patelnię z olejem. Gdy tost się zarumieni przerzucamy go na drugą stronę. Nakładamy na talerz i posypujemy rukolą. I to jest coś!
Życzę smacznego wszystkim łasuchom!

Wakey wakey, eggs and bakey

Chciałabym podzielić się ze wszystkimi, że w nadchodzącym miesiącu szykuje się sezon kanapkowy, który uważam za otwarty! Nie wiem skąd przypomniałam sobie o mojej pasji do kanapek ale zamierzam właśnie się nią z Wami podzielić! I mam szczerą nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu. Będę podawała składniki na jedną kanapkę, bo co za dużo to niezdrowo!

Składniki:
2 kromki pełnoziarnistego pieczywa tostowego
4 plasterki boczku w paski
jedno dobre jajko
garść kiełków rzodkiewki
plasterek ostrego sera

Przepis:
Najlepiej będzie jeśli zaczniemy od zrobienia grzanek. Swoje grillowałam, ale na pewno będą dobre z tostera, czy opiekacza. Na rozgrzaną patelnię wrzucamy paski boczku i czekamy aż się zacznie falować, zdejmujemy i odkładamy. Potem wrzucamy jajko i sadzimy zarazem pilnując by żółtko się nie ścięło! Układamy kiełki, jajko, plaster sera, bekon i zamykamy kanapkę!

Pyszność!

sobota, 6 listopada 2010

Nader wykwintne grzanki z chevrem i rucolą

Jeśli naszła Was ochota na coś lekkiego, a przy okazji wykwintnego, polecam przepis na grzanki z chevrem. To na pewno urozmaici codzienną kartę dań, jak również dostarczy wiele przyjemności.

Składniki:
bagietka
ok 200 g  sera koziego chevre
rucola
szynka parmeńska

Przepis:
Bagietkę kroimy wzdłuż, w kilku centymetrowe paski. Na powstałe kromki kładziemy okręgi z sera i wstawiamy do piekarnika na kilka minut, aż ser się zarumieni. Na talerzu rozsypujemy rucolę. Wyjmujemy przypieczone grzanki i układamy na talerzu. Szynkę zawijamy w rulony i kładziemy na sałacie lub na toście.
Bon apetite!